Dzień Bibliotekarza w Gminie Kostomłoty
15 maja 2026 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza. Choć święto bibliotekarzy przypada 8 maja, w tym roku wspólne świętowanie odbyło się tydzień później, gromadząc pracowników biblioteki, przedstawicieli samorządu, czytelników oraz mieszkańców.
W wydarzeniu uczestniczyli: Edward Kulig – Wójt Gminy Kostomłoty, Barbara Kuriata-Puzio – Zastępca Wójta Gminy Kostomłoty, Anna Orzechowska – Sekretarz Gminy, Rafał Hossa – Skarbnik Gminy, Mariusz Żałobniak – Przewodniczący Rady Gminy Kostomłoty oraz Grzegorz Żerelik – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Wypoczynku.
Uroczystość była okazją do złożenia życzeń, podziękowań oraz wyrażenia uznania dla codziennej pracy bibliotekarzy, którzy każdego dnia wspierają rozwój czytelnictwa, kultury i edukacji w lokalnej społeczności. Ciepłe słowa oraz docenienie ich zaangażowania są ważną motywacją do dalszego działania i podejmowania kolejnych inicjatyw na rzecz mieszkańców.
Podczas spotkania wręczono również dyplomy oraz drobne upominki dla najaktywniejszych czytelników. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za miłość do książek oraz regularne odwiedziny w bibliotece.
Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia wysłuchali recitalu Ani Kowalczyk, która zabrała publiczność w sentymentalną podróż przez złote dekady polskiej estrady. Nie zabrakło także części twórczej — odbyły się warsztaty plastyczne poprowadzone przez Joannę Gąsiorowską Ilustracje.
Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólne świętowanie oraz zaangażowanie w życie kulturalne naszej gminy, a naszym Paniom Bibliotekarkom składamy najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z codziennej pracy, wielu inspirujących spotkań z czytelnikami, ciekawych pomysłów i nieustającej energii do rozwijania czytelnictwa na terenie Gminy Kostomłoty. Dziękujemy za zaangażowanie, życzliwość i tworzenie miejsca, do którego mieszkańcy chętnie wracają!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!